Jak užívat ACC?

ACC je lék, který má mukolytický a vykašlávací účinek a pomáhá odstraňovat viskózní sputum z dýchacích cest. Kromě toho lék pomáhá snížit toxický účinek toxických látek na tělo a má mírný protizánětlivý účinek. Hlavní účinnou složkou léčiva je acetylcystein.

Aby léčivo poskytovalo maximální užitek v léčbě a nemělo mít škodlivý účinek, mělo by být náležitě užíváno, vedeno instrukcemi k léku a doporučeními ošetřujícího lékaře. Zvažte, jak užívat lék ACC ve formě prášku a tablet (ACC 600 Long, ACC 200, ACC 100).

Doporučení pro užívání drog ACC

Léčivo, bez ohledu na formu uvolnění, se doporučuje užívat po jídle (nejlépe 1,5 až 2 hodiny po jídle). ACC pro dospělé pacienty je zpravidla předepsán v dávce 200 mg dvakrát - třikrát denně nebo v množství 600 mg jednou denně.

Prášek (granule) pro přípravu roztoku musí být bezprostředně před použitím rozpuštěn v čisté vodě, šťávě nebo studeném čaji, důkladně promíchán.

Prášek pro přípravu horkého léčivého nápoje by měl být rozpuštěn ve sklenici horké vody a před ochlazením vypít. V případě potřeby lze připravený roztok skladovat nejpozději 3 hodiny před příjmem.

Šumivé tablety ACC musí být rozpuštěny v polovině sklenice horké vody a přednostně ihned po rozpuštění. Nelze rozpustit ve stejném kontejneru ACC a jiných lécích.

Je třeba mít na paměti, že další příjem tekutin zvyšuje účinek léčiva. Snižují však účinnost a vedou k rozvoji nežádoucích účinků, které mohou současně užívat tyto léky:

  • aktivní uhlí;
  • antitusika (možná stagnace hlenu v důsledku úlevy od reflexu kašle);
  • nitroglycerin (případně zvyšující vazokonstrikční účinek nitroglycerinu);
  • antibiotika (snižuje absorpci penicilinů, tetracyklinu, cefalosporinů atd.).

Kolik dní můžu vzít ACC?

V průměru je doba trvání léčby přípravkem ACC 5 až 7 dní. V závažných případech, s chronickými patologickými stavy dýchacího ústrojí (bronchitida, tracheitida), může být léčba prodloužena, což je stanoveno individuálně ošetřujícím lékařem. Příliš dlouhé užívání této drogy může vést k porušení přirozených procesů samočistění průdušek.

http://womanadvice.ru/kak-prinimat-acc

ACC: návod k použití

Složení

Popis

Indikace pro použití

Onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázená tvorbou viskózního sputa, které je obtížné oddělit: akutní a chronická bronchitida, obstrukční bronchitida, laryngotracheitida, pneumonie, bronchiektáza, bronchiální astma, bronchiolitida, cystická fibróza.

Akutní a chronická sinusitida, zánět středního ucha (otitis media). Kontraindikace:

Přecitlivělost na acetylcystein nebo jiné složky léčiva, těhotenství, kojení, děti do 2 let.

S opatrností - peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutním stadiu; hemoptýzu, plicní krvácení, křečové žíly jícnu, bronchiální astma, onemocnění nadledvinek, selhání jater a / nebo ledvin.

Těhotenství a kojení:

V bezpečnostních opatřeních je vzhledem k nedostatečným údajům možné předepisování léku během těhotenství a kojení pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod nebo kojence.

Dávkování a podávání

Při absenci jiných schůzek se doporučuje dodržovat následující dávky:

Dospělí a mladiství starší 14 let se doporučuje užívat 2 až 3krát denně, 2 sáčky ACC 100 mg nebo 1 sáček ACC 200 mg (400-600 mg denně).

Děti od 6 do 14 let se doporučuje užívat 1 sáček 3krát denně nebo

2x denně 2 sáčky ACC 100 mg (300–400 mg denně). Přípravek ACC 200 mg se má užít

3krát denně po dobu 1/2 sáčku nebo 2krát denně po dobu 1 sáčku (300-400 mg denně).

U dětí ve věku od 2 do 5 let se doporučuje užívat 2-3 krát denně 1 sáček ACC 100 mg nebo 1/2 sáčku ACC 200 mg (200 - 300 mg denně).

Doporučuje se užívat děti starší 6 let 3krát denně, 2 sáčky ACC 100 mg nebo 1 sáček ACC 200 mg (600 mg denně).

Doporučuje se užívat děti ve věku 2 až 5 let 4krát denně, 1 sáček ACC 100 mg nebo 1/2 sáčku ACC 200 mg (400 mg denně).

Pacienti s cystickou fibrózou a tělesnou hmotností vyšší než 30 kg mohou v případě potřeby zvýšit dávku na 800 mg acetylcysteinu denně.

Granule by měly být rozpuštěny ve vodě, šťávě nebo studeném čaji a po jídle. Další příjem tekutin zvyšuje mukolytický účinek léčiva.

Při krátkodobém nachlazení je doba léčby 5-7 dní. V případě dlouhodobých onemocnění určuje délku léčby ošetřující lékař. Při chronické bronchitidě a cystické fibróze by měl být lék užíván delší dobu, aby se dosáhlo profylaktického účinku při infekcích. Pokyny pro diabetiky:

1 sáček ACC 100 mg odpovídá 0,24 BE.

1 sáček ACC 200 mg odpovídá 0,23 BE.

Vedlejší účinky

Ve vzácných případech se vyskytují bolesti hlavy, záněty ústní sliznice, stomatitida a tinnitus. Je to velmi vzácné - průjem J, zvracení, pálení žáhy a nevolnost, pokles krevního tlaku, zvýšení srdeční frekvence (tachykardie).

V ojedinělých případech jsou pozorovány alergické reakce, jako je bronchospasmus (zejména u pacientů s bronchiální hyperreaktivitou), kožní vyrážka, svědění a kopřivka. Kromě toho existují izolované zprávy o vývoji krvácení v důsledku přítomnosti reakcí přecitlivělosti.

S rozvojem nežádoucích účinků by měla přestat užívat lék a poraďte se s lékařem.

Předávkování

Při chybném nebo úmyslném předávkování jsou pozorovány takové jevy, jako je průjem, zvracení, bolest žaludku, pálení žáhy a nevolnost. Dosud nebyly pozorovány žádné závažné a život ohrožující vedlejší účinky. Interakce s jinými prostředky:

Při současném použití acetylcysteinu a antitusik v důsledku potlačení reflexu kašle může dojít ke stagnaci hlenu. Proto by tyto kombinace měly být vybrány s opatrností.

Současný příjem acetylcysteinu a nitroglycerinu může vést ke zvýšenému vazodilatačnímu účinku. Farmaceuticky nekompatibilní s antibiotiky (peniciliny, cefalosporiny, erythromycin, tetracyklin.

Funkce aplikace

Pacientům s astmatem a obstrukční bronchitidou by měl být předepsán acetylcystein s opatrností při systematické kontrole průchodnosti průdušek.

Při léčbě pacientů s diabetem je třeba vzít v úvahu, že přípravek obsahuje sacharózu.

Při práci s lékem je nutné používat sklo, vyhnout se kontaktu s kovy, pryží, kyslíkem a snadno oxidovanými látkami.

http://apteka.103.by/atctc-instruktsiya/

Prášek ACC (100 a 200 mg) pro děti: návod k použití, indikace a bezpečnostní opatření

Dětská imunita vzniká postupně. To je příčinou zvláštní náchylnosti k nachlazení. Jedním z nejnepříjemnějších příznaků nachlazení je kašel.

Je suchý a mokrý. Suchý kašel způsobuje bolest a nepohodlí v oblasti krku. Pro léčbu předepsaný prášek pro děti ACC.

Tento článek pojednává o návodu k použití prášku ACC (100 a 200 mg) pro děti, shromáždil recenze rodičů na dětský lék, cenu léku.

Složení a farmakologické vlastnosti

ACC - lék proti kašli. K dispozici v Německu a ve Slovinsku. Má expektorační a protizánětlivé účinky.

Hlavní účinnou složkou léčiva je acetylcystein. Pomocné složky - sacharinát sodný, kyselina askorbová, sacharóza a aromatické látky.

Léčivo je dostupné ve formě tablet a prášku. Druhá možnost je předepsána v dětství.

Balení obsahuje 20 pytlů granulí. Mají bílou barvu a příjemnou vůni. V závislosti na doplňku může být citron, pomeranč nebo med.

Možná použití léku pro profylaktické účely, při chronických onemocněních dýchacího ústrojí.

Pokud nevíte, zda můžete použít Stopdiar se zvracením u dětí, přečtěte si naši publikaci.

V tomto materiálu jsou uvedeny pokyny pro použití suspenze Nimulidu pro děti.

Recenze suspenze Supraks pro děti jsou shrnuty v tomto článku.

Indikace

Prášek ACC je předepsán pro všechny typy onemocnění, které doprovázejí uvolnění sputa v plicním traktu.

Droga vám umožní učinit kašel produktivnějším. Účinná látka snižuje zánětlivý proces a usnadňuje tak pohodu dítěte.

Indikace uvedené v návodu k léku:

zánětlivý proces v dýchacích orgánech;

Než si lék předepíšete, lékař musí poslechnout dech dítěte s fonendoskopem.

V přítomnosti viskózního a hustého sputa bude výdech dlouhý, a dýchat - těžké, s vlhkými ralesemi.

Kontraindikace

Jmenování dávky léku v přítomnosti onemocnění gastrointestinálního traktu se provádí s opatrností.

Lékaři doporučují opatrnost při používání ACC s tendencí k křečovým žilám v jícnu.

V případě renální nebo jaterní insuficience během léčby je nutné sledovat stav orgánů absolvováním testů.

Přímé kontraindikace užívání léčivých granulí: t

  • krvácení v plicní oblasti;

přítomnost citlivosti na složky léčiva;

akutní forma gastrointestinálních onemocnění;

věk do 2 let;

Jak rychle to pomáhá

Aktivní složka léčiva má schopnost zkapalnění sputa pomocí procesu depolymerace mukoproteinu.

Antioxidační účinky založené na schopnosti vazby s oxidačními radikály, eliminující jejich životaschopnost. Intenzita zánětlivého procesu se snižuje.

Metabolismus účinných látek léčiva se provádí v játrech. Maximální koncentrace složek v krevních buňkách je dosaženo přibližně 2 hodiny po požití. Proces eliminace se provádí ledvinami.

Vypouštění sputu je pozorováno v první den užívání léčiva.

K úplnému vymizení reflexu kašle dochází po plném průběhu léčby. Jeho trvání závisí na závažnosti onemocnění.

Dávkování - 100 nebo 200 mg

Jak pít ACC prášek pro děti? Mukolytická terapie zahrnuje dodržování dávky předepsané lékařem.

Ve věku 2 až 6 let je dovoleno užívat 100 mg léku nejvýše 3krát denně. Ve věku 6 až 14 let je jedna dávka 200 mg. Ale počet recepcí zůstává stejný.

Denní dávka pro mladistvé ve věku 14 let je 400-600 mg léčiva denně. Toto množství je nataženo na 2 dávky.

Změna dávkování se nedoporučuje. To může vést k exacerbaci vedlejších účinků nebo rozvoji alergické reakce.

Jak chovat a přijímat speciální instrukce

Před použitím musí být prášek ACC rozpuštěn v horké vodě. 100 ml léku bude vyžadovat 100 ml kapaliny.

Výsledný roztok ACC (suspenze) pro děti se užívá perorálně, horký, bez ohledu na jídlo.

Bez kontroly lékařskými zástupci může být lék použit nejvýše 5 dnů. Při prodloužení komplikací průběhu léčby. Ale tato nuance je konzultována se svým lékařem.

V přítomnosti diabetu používejte ACC opatrně. Složení léčiva je sacharóza. Toto je vzato v úvahu při předepisování dávky.

Možnost kombinace s jinými látkami

Kombinace práškového ACC s prostředky podobného působení může vést ke stagnaci sputa v dýchacím systému.

ACC zvyšuje vazodilatační účinek nitroglycerinu, takže je žádoucí snížit jeho dávkování.

Jakákoli kombinace ACC s léky je projednána s pediatrem, aby se zabránilo možným vedlejším účinkům.

Když je přiděleno, jak přijato a kolik Pirantel pro děti, bude tento materiál.

Návod k použití Sumamed suspenze kojenců naleznete v tomto článku.

Pro výpočet správné dávky suspenze Tsedeks pro děti různého věku pomůže naše publikace.

Předávkování a vedlejší účinky

Při léčbě je možné předávkování, proto byste se měli řídit režimem předepsaným lékařem.

Nadměrné dávkování je spojeno s výskytem charakteristických příznaků. To je bolest v žaludku, porušení křesla, nevolnost, pálení žáhy.

V tomto případě je indikován výplach žaludku. Je nutné pozorovat odpočinek a přestat užívat lék.

Během léčby se mohou objevit nežádoucí účinky:

  • tinnitus;

toxické otravy těla;

dušnost nebo křeče;

snížení krevního tlaku;

Cena, podmínky dovolené a skladování, trvanlivost

Lék nepatří do kategorie předpisu. Na území Ruské federace lze ADC prášek zakoupit v každé lékárně.

Existují dvě možnosti pro objem balení - 100 a 200 mg. Balení obsahuje 20 balení.

Optimální skladovací teplota by neměla překročit 25 stupňů. Balení prášku skladujte na tmavém místě.

Doba použitelnosti je 4 roky od data vydání. Po jeho uplynutí je užívání této drogy zakázáno.

Recenze

  • Světlana: „Věřím, že léčba kašle u dětí nemusí být zpožděna, i když je mokrá. Je nutné používat léky na vypouštění sputa. Obvykle dávám lék svému synovi od 5 do 7 dnů. Kašel po léčbě prochází úplně. “

Lydia: „Používáme prášek ACC s potěšením. Má příjemnou pomerančovou příchuť, dcera má opravdu ráda. Náklady jsou rozumné. Jedinou nevýhodou je spousta vedlejších účinků. Ale obcházeli nás. “

Christina: „ACC dala dětem bez lékařského předpisu: to, co nám bylo předepsáno, nepomohlo. Po 4 dnech přijetí navštívili ošetřujícího lékaře. Rachot v hrudi úplně zmizel. Lék se ukázal jako účinný. “

  • Elena: „Chuť řešení je příjemná, ale neměla požadovaný účinek. Dala ACC své tříleté dceři. Nebylo zaznamenáno žádné zlepšení pohody. Výtok sputum nečekal. “
  • Za stejnou cenu s ATC si můžete koupit pouze bromhexin. Rozdíly mezi léky - ve formě obalu a složení. Bromhexin je dostupný ve formě sirupu.

    Prášek ACC významně získává na pozadí analogových prostředků v mnoha ohledech; dokud neztratí svou vedoucí pozici.

    http://malutka.pro/preparaty/suspenzii/poroshok-atsts.html

    ACC - návod k použití. Jak pít šumivé tablety, prášek nebo sirup proti kašli pro dospělé a děti

    Většina nemocí je vždy doprovázena kašlem, takže je jasné, že je touha se ho zbavit rychleji. Rozsah léků proti chřipce a vykašlávání je široký. Jak se správně rozhodnout? Ne každý lék je vhodný pro léčbu suchého nebo mokrého kašle. ACC nelze vždy používat.

    ACC - indikace pro použití

    Ass lékařství je mukolytický, expektoranční a detoxikační prostředek předepsaný pro děti a dospělé se silným kašlem. Tento lék je nejen schopen zředit sputum, ale také účinně odstranit z plic a průdušek, snížit zánět, zlepšit práci sekrečně-motorické funkce těla. Manuál ACC uvádí, že může být použit, pokud existují následující odchylky ve zdravotním stavu:

    • akutní nebo chronická bronchiolitida a bronchitida;
    • sinusitida;
    • astma;
    • pneumonie;
    • plicní ekzém;
    • tuberkulóza;
    • otitis media;
    • zima

    Ani to nejsou všechny možnosti ACC. Vzhledem ke svým léčivým vlastnostem se lék často používá pro cystickou fibrózu, což je dědičné onemocnění způsobené genovou mutací. Navíc je často předepisován pro léčbu plic nebo prodloužených zánětlivých procesů nosohltanu: tracheitidy, akutní rýmy, rhinofaryngitidy a sinusů, které jsou doprovázeny hromaděním velkého množství hnisavého hlenu.

    Jaký kašel je předepsán pro ACC

    Pokud dům již má balicí prostředky, pak před odchodem do lékárny, můžete nezávisle zkoumat, kdy jste kašli ACC. Komplexní lékařské termíny a fráze však nebude každému rozumět. Lékaři doporučují užívat lék s mokrým, produktivním kašlem - když se v průduškách hromadí nadměrné viskózní nebo příliš tlusté sputum.

    ACC - v jakém věku můžete dát dětem

    Mnoho mladých maminek se ptá: je to možné a v jakém věku může být ADC dána dětem? Zkušení pediatrové reagují s důvěrou: není to jen možné, ale nutné. Hlavní věc je udělat to správně:

    • Dítě ve věku od 2 let do 6 let může dostat pouze 100 mg ACC, které je k dispozici ve formě prášku.
    • Léčba lékem ACC 200 mg je povolena ve věku 7 let. Tento lék lze nalézt v granulích.
    • Pro děti od 14 let je k dispozici ACC 600. Na rozdíl od jiných léků je tento typ léků účinný po dobu 24 hodin.
    • Jako sirup může být lék podáván kojencům, ale pouze pod dohledem lékaře.

    Způsob použití

    Mnoho farmaceutických společností začalo vyrábět lék v několika formách: granule, například pomerančová příchuť, instantní tablety, sirup. Každý formulář má svou vlastní dávku a rozsah, jak užívat ACC:

    • Je to velmi vzácný roztok je předepsán pro inhalaci. Pokud je nebulizátor použitý pro tento postup vybaven dávkovacím ventilem, mělo by se použít 6 ml 10% roztoku prášku. Pokud takový doplněk neexistuje, lékaři doporučují užívat 20% roztok v množství 2-5 ml na 1 litr vody.
    • Když bronchoskopie, silná rýma, sinus je dovoleno používat ACC intratracheální. Pro čištění průdušek a nosních dutin pomocí 5-10% roztoku. Zředěná kapalina musí být vpravena do nosu a uší až do 300 mg denně.
    • Při parenterálním podání se ACC podává intramuskulárně nebo intravenózně. V druhém případě musí být lahvička zředěna chloridem sodným nebo dextrózou v poměru 1: 1.

    ACC-Long - návod k použití

    ATC nástroj s dlouhou značkou se liší od běžných tablet nebo prášku tím, že účinek jeho expozice netrvá 5-7 hodin, ale celý den. Přípravek se vyrábí ve formě velkých šumivých tablet a je určen k požití 1 tablety 1 krát denně, bez doporučení lékaře. Navíc je nutné pít až jeden a půl litru tekutiny spolu s lékem, což zvyšuje mukolytický účinek.

    Jak dlouho chovat ACC:

    1. Nalijte do sklenice čisté chlazené vařené vody, dejte pilulku na dně.
    2. Vyčkejte, až šumivý efekt projde a kapsle je zcela rozpuštěna.
    3. Roztok vypijte ihned po rozpuštění.
    4. Někdy, před pitím ACC, může být zředěný nápoj ponechán na několik hodin.

    ACC prášek - návod k použití

    Prášek ACC se používá v následujících dávkách: t

    • adolescenti starší 14 let a dospělí mají předepsáno až 600 mg acetylcysteinu, příjem je rozdělen do 1–3 přístupů;
    • dítěti mladšímu 14 let se doporučuje podat stejnou dávku léku, ale rozdělit do několika dávek denně;
    • děti mladší 6 let mohou dostat 200-400 mg prášku denně.

    ACC prášek a dospělí a děti by měly pít po jídle a složení sáčku musí být řádně připraveno. V jaké vodě rozpouštět ACC závisí na vašich preferencích, ale nezapomeňte: nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud budete lék ředit polovinou sklenice horké vody. Granule s pomerančovou příchutí dětí se však mohou rozpouštět ve vlažné vařené vodě.

    Šumivé tablety ACC - návod k použití

    Šumivé tablety acetylcysteinu se ředí vodou podle stejného systému jako běžný prášek. Dávka léku, v nepřítomnosti jiných doporučení lékaře, je: t

    • v případě studených infekčních onemocnění, která se vyskytují v mírné formě, pro dospělé - 1 tableta ACC 200 2-3 krát denně po dobu 5-7 dnů;
    • pro chronický kašel, bronchitidu nebo cystickou fibrózu se lék opije delší dobu a dávka pro dospělé je 2 kapsle ACC 100 třikrát denně.

    ACC sirup pro děti - instrukce

    Sladký ACC sirup se předepisuje dětem ve věku od 2 let při diagnostice mírné studené nebo chronické bronchitidy. Přípravek se užívá ústy po dobu 5 dnů bezprostředně po jídle. Dávka sirupu je volena ošetřujícím lékařem. Pokud pediatr neobdrží žádná doporučení, bude návodem ACC - oficiální návod k použití od výrobce, který uvádí, že můžete tento lék užívat:

    • adolescenti 10 ml 3 krát denně;
    • pokud je dítě ve věku od 6 do 14 let, pak 5 ml 3krát denně;
    • u dětí 5 let je dávka přípravku 5 ml 2krát denně.

    Z injekční lahvičky vyjměte dětský sirup odměrnou stříkačkou. Přístroj je dodáván s lékem. Návod k použití injekční stříkačky je následující:

    1. Stiskněte uzávěr láhve a otáčejte jím doprava, až zaklapne.
    2. Odstraňte uzávěr z injekční stříkačky, vložte otvor do hrdla a zatlačte stříkačku dolů, až se zastaví.
    3. Otočte lahvičku dnem vzhůru, zatáhněte za rukojeť stříkačky směrem k sobě a změřte požadovanou dávku sirupu.
    4. Pokud se uvnitř injekční stříkačky objeví bubliny, mírně spusťte píst.
    5. Pomalu nalijte sirup do úst dítěte a nechte dítě polknout. Při užívání léku by děti měly stát nebo sedět.
    6. Po použití stříkačky opláchněte bez mýdla.

    Analog ACC

    Pokud hledáte levný analog analogu kašle, věnujte pozornost následujícím lékům:

    • Ambroxol, země původu - Rusko. Obsahuje stejnou účinnou látku a patří do kategorie mukolytického vykašlávání. Jeho cena je asi 40-50 rublů.
    • Fluimucil, země původu - Itálie. Je navržen tak, aby eliminoval první příznaky nachlazení a kašle, ale může být použit k usnadnění výdeje viskózních sekrecí z nosu. Jeho složení se skládá ze 600 mg acetylcysteinu, kyseliny citrónové, sorbitolu a příchutí. Cena léku je asi 300 rublů.
    • Ambrobene, země producent - Německo. Vyrábí se jako sirup, který je založen na jiné účinné látce, ambroxol hydrochloridu. Lék pomáhá vyrovnat se s vleklým špatně vykašláváním kašle, odstraňuje sputum z průdušek, změkčuje dýchací cesty. Jeho cena se pohybuje od 200 do 300 rublů.

    Cena ATsTs od kašle

    Forma propuštění nejen přispěla ke svobodě volby kupujícího, ale také významně ovlivnila, kolik nákladů na ACC v lékárnách. Častěji je jeho cena velmi přijatelná, což činí lék přístupným všem sociálním segmentům obyvatelstva. V různých městech a lékárnách se však ceny léků mohou mírně lišit. Průměrná cena léku je následující:

    • Dětský sirup - cena do 350 p.;
    • granulovaný ACC - do 200 p.;
    • prášek - 130-250 r.;
    • prášek s příchutí pomeranče a medu - cena od 250 r.

    ACC - kontraindikace

    Kontraindikace pro použití ACC jsou:

    • individuální intoleranci na léčivou látku;
    • přecitlivělost na další složky léčiva;
    • onemocnění během těhotenství, během laktace, s výjimkou umělého krmení;
    • duodenální vřed a žaludek;
    • selhání jater;
    • plicní krvácení v anamnéze.

    Kromě toho je léčivo extrémně nežádoucí při použití spolu s dalšími sirupy proti kašli, bronchodilatátory a antibiotiky obsahujícími kodein a depresivními vykašlávacími reflexy. Je třeba postupovat opatrně s léky pro osoby, které byly dříve diagnostikovány žilní křečové žíly, onemocnění nadledvinek nebo abnormality v endokrinním systému.

    ADC nežádoucí účinky

    Příznaky předávkování a vedlejší účinky přípravku ACC se objevují jako:

    • alergické reakce: svědění, kopřivka, dermatitida, edém hrtanu, anafylaktický šok;
    • zhoršení zdraví: svalová slabost, ospalost, tinnitus, rychlý tep, migréna;
    • narušená stolice: těžký průjem;
    • zažívací potíže: nevolnost, pálení žáhy, vzhled roubíku po užití tablet.

    Video: anotace ACC

    ACC - recenze

    Dlouho jsem trpěl kašlem. Nemohu říci, že to bylo suché, ale sputum stejně nevyšlo. Rozhodl jsem se jít do nemocnice a lékař mi poradil, abych vyzkoušel ACC Long v šumivých tabletách. Pila jsem kurs, jak bylo řečeno pokyny k medikaci - 5 dní. Kašel vůbec nezmizel, ale bylo mnohem snazší dýchat a sputum už opouštělo průdušky.

    Anastasia, 32 let

    Na začátku léčby mokrého, ne procházejícího kašle mi přítel doporučil vyzkoušet ACC prášek. Když jsem přišel do lékárny, zpočátku jsem byl v rozpacích kvůli ceně léku. Stojí někde kolem 130 rublů, což je na pozadí analogů velmi podivné a levné. Rozhodl jsem se zkusit a stále se nemýlil, chlad za 3 dny a můj dech se vrátil do normálu.

    http://sovets.net/8509-atsts-instruktsiya-po-primeneniyu.html

    Jak rozpouštět a pít prášek ACC: návod k použití, recenze výrobku v sáčcích

    Abychom se zbavili izolovaných a chronických případů onemocnění bronchopulmonálního systému, doprovázených uvolňováním sputa, které je obtížné oddělit, používají se léky.

    Jedním z nejúčinnějších a nejpoužívanějších je ACC, vyráběný v následujících formách pro orální podání:

    • tablety rozpustné ve vodě (tzv. šumivé);
    • granulovaný prášek;
    • suspenze sirupu.

    Pro dosažení co největšího účinku je nutné striktně dodržovat dokument "ACC: návod k použití". Prášek se rychle rozpouští ve vodě nebo v jiné tekutině a v krátké době vám umožní zbavit se sputa. Z tohoto důvodu je tato forma předepsána pacientům nejčastěji.

    Složení ACC v sáčcích

    Hlavní účinnou látkou, která má blahodárný účinek na broncho-plicní systém, je acetylcystein. Tato složka je mukolytické činidlo, které má vykašlávací účinek, který rozšiřuje i husté sputum.

    Dalšími složkami jsou následující látky (podle návodu k použití):

    • sacharóza, která dává granulím nasládlou chuť;
    • kyselina askorbová, působící jako antioxidant;
    • sacharin, náhražka cukru, která dodává sladkost;
    • aroma, často pomerančová, pro příjemnou vůni a chuť.

    Přípravek obsahuje sacharózu, která je důležitá pro lidi s diabetem.

    Mechanismus působení

    ACC prášek předepsaný pro mokrý kašel. Hlavním důvodem tohoto typu kašle je sputum, které se nahromadilo v plicích a průduškách.

    Díky mechanismu kašle se tělo snaží zbavit hlenu, který je často velmi silný. Ředění sputa přispívá k jeho rychlému výboji a zbavení se kašle.

    K lékovému působení dochází v důsledku hlavní složky acetylcysteinu. Molekuly acetylcysteinu rozkládají vazby mezi řetězci mukopolysacharidů, takže hlen se nestává tak viskózní a lze ho snáze očekávat. Instrukce pro použití ACC prášku zdůrazňují skutečnost, že léčivo má pozitivní účinek v případech, kdy jsou v hlenu výtoku přítomny hnisavé skvrny.

    Prášek ACC je příznivě užíván pacienty trpícími chronickým onemocněním plic a průdušek. Acetylcystein aktivuje syntézu látek, které jsou složkami antioxidačního systému těla, které chrání buňky před poškozením během zánětlivých procesů. Kvůli této vlastnosti je doporučeno, aby byl ACC prováděn pro preventivní účely.

    Absorpce účinné látky nastává okamžitě. Pro období od jedné hodiny do tří je dosaženo maximálních ukazatelů přítomnosti složek ACC v cévách. Pokyny pro použití prášku uvádějí, že inaktivní metabolity jsou vylučovány ledvinami.

    Za zmínku stojí, že lékové látky pronikají placentou, což je důležité zejména pro těhotné ženy.

    Způsob použití kašle

    Lék se doporučuje použít ve všech případech onemocnění spojených s výskytem viskózního sputa v plicích a průduškách. Mezi tyto nemoci patří:

    • bronchitida jakékoliv závažnosti;
    • tracheitida;
    • laryngitida;
    • pneumonie;
    • bronchiální astma;
    • vrozené choroby spojené s dysfunkcí respiračního systému (cystická fibróza);
    • zánětlivé procesy v dutinách.

    V jakékoli formě těchto onemocnění je pozorován pozitivní účinek léku ACC (prášek). Jak užívat lék v každém případě předepsaném lékařem, udává množství dávek a četnost příjmu.

    V každém případě návod k použití granulí ACC uvádí, že je nutné rozpustit obsah ve sklenici horké vody a nápoje. V závislosti na nemoci a věku pacienta se stanoví počet dávek denně a doba užívání přípravku. Obvykle je jeden sáček léku spotřebován najednou.

    Je důležité, aby nadměrný příjem tekutin během léčby zlepšil účinek léku a urychlil regeneraci.

    Návod k použití

    Pro každý průběh onemocnění bronchopulmonálního systému se používá prášek ACC. Jak užívat lék, vysvětluje pokyny aplikované na lék. Volba dávky je založena na tělesné hmotnosti a věku pacienta, závažnosti onemocnění, přítomnosti jiných fyziologických poruch v těle.

    Lékař vždy předepíše pacientovi přesnou dávku léku ACC. Návod k použití ve sáčcích má zvláštní pokyny a může se lišit od jiných forem uvolňování.

    Jak se chovají?

    Primární otázkou osoby, která lék užívá, je, jak ředit ACC? Prášek musí být používán přesně podle návodu, nesprávné použití látky může vést k neočekávaným následkům.

    V tomto případě byste se neměli bát žádné nepředvídané situace, ale je třeba dodržovat některá doporučení.

    Obsah sáčku musí být před pitím rozpuštěn v tekutině a okamžitě opit. Dosáhne se tak nejlepšího účinku přípravku ACC. Prášek, který obsahuje kyselinu askorbovou, má příjemnou chuť.

    V některých případech je možné užívat lék 2 hodiny po naředění prášku ve vodě.

    Po dvou hodinách byste neměli brát kapalinu, ve které byl lék zředěn.

    Je důležité vzít správné množství vody, aby se prášek rozpustil. Doporučená dávka se považuje za celé sklo, tj. Přibližně 200 ml. Tento objem je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. Jak je tradičně uvedeno v návodu pro použití mukolytik, další tekutina bude mít pozitivní účinek pouze na tělo, rychle zředí sputum a urychlí uvolnění hlenu.

    Jakou vodu rozpustit?

    Správné dodržování pokynů pomáhá rychle se zbavit kašle pomocí prášku ACC. Ve které se voda rozpouští - horká nebo studená - je jedním z důležitých momentů v procesu léčby.

    Dospělí a děti jsou předepsány ACC v prášku. Pokyny pro použití uvádějí, že je nejlepší ředit ho v horké vodě. Děti nemohou vždy pít nápoj s vysokou teplotou, takže v takových případech je vhodné používat teplou vodu.

    Ve které vodě rozpouštět prášek ACC také závisí na podmínkách podávání. Pokud jste na cestě, a tam není teplá voda po ruce, pak byste neměli nechat ujít užívání léku - můžete rozpustit v pokojové teplotě kapaliny.

    Jak se chovat?

    Vhodnou formou uvolnění je ATC v sáčcích. Jak užívat lék označuje jeho pokyny. Pít naředěný nápoj by měl být ihned po jídle.

    Doba přijetí ve standardních případech nachlazení je doba od pěti do sedmi dnů. Pokud pacient trpí chronickými formami bronchopulmonálních onemocnění, pak jsou sáčky ACC předepisovány delší dobu.

    Ačkoli to není uvedeno v návodu k použití, ale s prodlouženou léčbou, účinnost acetylcysteinu je snížena. Z tohoto důvodu se nepoužívá prodloužená monoterapie práškem ACC.

    Kolikrát denně pít?

    Výsledek léčby a doba zotavení závisí na tom, jak často pacient bere ACC. Prášek, jehož způsob použití je určen věkem a hmotností pacienta, přispívá k rychlé likvidaci sputa.

    Obvykle rozlišujeme následující věkové skupiny pacientů:

    • děti od dvou let do šesti let;
    • děti od šesti do čtrnácti let;
    • děti starší 14 let a dospělí.

    Odpověď na otázku určuje i druh a složitost onemocnění - kolikrát denně pít ACC? Práškové balení může mít různé dávky - 100, 200 a 600 mg. Z toho záleží na frekvenci přijetí.

    1. První věková skupina dětí (od 2 do 6 let) má předepsáno 1 sáček ACC v granulích v dávce 100 mg 2 nebo 3krát denně. To odpovídá denní dávce acetylcysteinu 200–300 mg.
    2. Děti ve věku od 6 do 14 let, v souladu s návodem k použití, musí užívat 300-400 mg účinné látky denně. K tomu, pít třikrát denně, 1 pytel léků s dávkou 100 mg nebo dvakrát denně pro pytel 200 mg.
    3. Dospělí a děti starší 14 let se doporučuje k léčbě od 400 do 600 mg acetylcysteinu denně. Počet dávek léku závisí na zvolené dávce - 100 mg, 200 mg nebo 600 mg.

    Pokud máte tašku ACC s dávkou 600 mg, stačí užít lék jednou denně. Dávka 200 mg se podává dvakrát nebo třikrát. Vaky označené 100 mg se užívají vždy dvakrát - dvakrát nebo třikrát denně.

    Důležité informace pro pacienta

    Poskytujeme důležité informace, které potřebujete vědět lidem užívajícím ACC. Ve kterém je voda, která se má rozpouštět (horká nebo studená) popsána výše. Ale také stojí za to zvážit typ nádobí k pití. Nepoužívejte kovové nebo gumové, pouze skleněné nebo keramické hrnky, sklenice.

    Lékaři stále častěji doporučují ACC svým pacientům. Prášek, způsob užívání a pití v každém případě, řekne lékař, ale měli byste dodržovat následující doporučení:

    1. Pokud pacient trpí podrážděním žaludeční sliznice, je lepší užívat nešumivé tablety, ale granulovaný ACC. Prášek, způsob, jak pít a ředit popsané výše.
    2. Nezapomeňte se seznámit s průvodními doklady léku ACC. Návod k použití prášku předepisuje kontraindikace. Například, lék nemůže být použit pro lidi s alergickými reakcemi na acetylcystein.
    3. Lidé s žaludečními a duodenálními vředy by se neměli používat k léčbě ACC.
    4. Návod k použití granulí nedoporučuje užívat látku ženám během těhotenství a kojení.
    5. Nemůžete kombinovat léky a antitusika.

    Nedoporučuje se pít roztoky bezprostředně před spaním. Nejlepší denní dávka je do 18 hodin.

    Acetylcystein je nekompatibilní s tetracyklinovými a penicilinovými antibiotiky, snižuje jejich vstřebatelnost. Pokud je tedy pacientům předepsán antibakteriální lék, je vhodné rozlišovat mezi příjmem prášku ACC a antibiotikem s přestávkou nejméně dvě hodiny.

    Osoby s chronickým onemocněním bronchopulmonálního systému, plicním nebo srdečním selháním mohou být předepsány ACC. Prášek, jehož použití v předepsaných dávkách zaručuje úlevu od dýchání, stejně jako snížení rizika infekčního zánětu průdušek a plic.

    Jaké recenze lék dostává?

    Pacienti s různým onemocněním bronchopulmonálního systému stále častěji předepisují lékaře předepisovat ACC. Recenze prášek ve většině případů obdrží pouze pozitivní.

    Včasný začátek přísunu prášku zajišťuje rychlé uvolnění z nemoci.

    Velký počet pacientů si všimne, že prakticky od prvního dne podávání je pozorován pozitivní účinek. Lék je dobře snášen. Spotřebitelé také uvádějí, že látka má následující výhody:

    • zkapalnění sputa za 3-4 dny, i při těžkém onemocnění;
    • schopnost vzít děti a dospělé;
    • příjemná chuť, která je důležitá pro děti.

    Pacienti naznačují, že lék umožňuje několik dní zbavit se nepříjemného kašle, jehož příčinou je viskózní sputum. Zejména v poptávkové granulované formě, která umožňuje několik okamžiků připravit terapeutický nápoj.

    Je vhodné použít granule na silnici, při práci, na služební cestě. Na jednom recepci je vyžadován pouze jeden sáček ACC. Tašky, návod k použití jsou v lepenkové krabici, kterou je vhodné vzít s sebou.

    ACC Prášek 200 mg

    Existují různé formy propuštění ACC. Návod k použití prášku popisuje dávkování 100 mg, 200 mg a 600 mg. Největší poptávkou pro dospělé jsou však sáčky s etiketou 200 mg ACC. Prášek v kašli v takové dávce je vhodné užívat jednou třikrát denně, protože obvykle jsou dospělým pacientům předepsány dávky 600 mg acetylcysteinu denně.

    ACC granule 100 mg pro děti

    Prášek ACC v granulích 100 mg pro děti je ideální pro děti, odpovídá jedné dávce recepce. Hlavní je přísně dodržovat doporučení lékaře - kolikrát denně pít ACC. Prášek se rychle rozpouští a je velmi příjemný na chuť, což je důležité pro děti.

    Užitečné video

    Užitečné informace o léčbě bronchitidy viz toto video:

    http://pulmonologiya.com/preparaty/kashel/poroshok-acc.html

    Ass, jak pít

    Návod k použití:

    Ceny v internetových lékárnách:

    ACC je lék patřící do skupiny mukolytických léčiv. Aktivní složkou léčiva je acetylcystein.

    Farmakologický účinek

    ACC přispívá k ředění sputa v dýchacích cestách a jeho odstranění, má vykašlávací účinek. ACC je antidotum (látka schopná neutralizovat toxický účinek jedů a toxinů) v případě otravy paracetamolem, aldehydy a fenoly.

    ACC je dobře absorbován z gastrointestinálního traktu, maximální obsah léku v krvi je pozorován 1-3 hodiny po požití. Vazba acetylcysteinu na plazmatické proteiny je 50%. Lék se vylučuje močí a stolicí (malé množství). Poločas rozpadu během normálního provozu jater je 1 hodina, při selhání jater se prodlužuje na 8 hodin.

    ACC prochází placentou a může se hromadit v plodové vodě.

    Formulář vydání

    ATZT 100 a ATsTs 200 se vyrábějí ve formě šumivých tablet po 20 kusech na balení.

    Teplý nápoj ACC je k dispozici v práškové formě pro přípravu nápoje o objemu 200 a 600 mg na balení.

    ATC Long se vyrábí ve formě šumivých tablet, 600 mg na balení (10 kusů).

    ACC prášek pro přípravu roztoku pro vnitřní podání 100 a 200 mg na balení.

    Dětské dětské centrum medicíny se vyrábí ve formě prášku pro vnitřní použití: 30 gramů v 75 ml lahvičce a 60 gramů v 150 ml lahvičce.

    Indikace pro použití

    Indikace pro použití ACC jsou všechna onemocnění a stavy, ve kterých dochází k hromadění sputa v dýchacích cestách. Patří mezi ně:

    - akutní a chronická bronchitida;

    - exsudativní otitis media.

    Způsob dávkování a podávání

    Podle instrukcí se ACC používá k léčbě cystické fibrózy v následujících dávkách:

    - u pacientů s hmotností nad 30 kg je denní dávka ACC 800 mg;

    - ACC pro děti od 10 dnů života a do 2 let, použijte 50 mg 2-3 krát denně;

    - ACC pro děti od 2 do 5 let předepsané v dávce 400 mg / den. Denní dávka je rozdělena do čtyř dávek.

    - ACC pro děti po šesti letech se používá v dávce 600 mg, která je rozdělena do 3 dávek denně.

    Průběh léčby ACC je od 3 do 6 měsíců.

    Podle instrukcí, ACC pro jiné nemoci používané jiným způsobem.

    Použití ACC pro dospělé a děti po 14 letech je od 400 do 600 mg denně.

    Použití ACC pro děti od 6 do 12 let je 300-400 mg, což je rozděleno na 2 dávky denně.

    ACC pro děti od 2 do 5 let předepsané v denní dávce 200-300 mg, která musí být rozdělena do 2 dávek.

    Děti s 10 dny života a do 2 let, použití ACC je uvedeno v dávce 50 mg 2-3 krát denně.

    Průběh léčby nekomplikovaného průběhu onemocnění je 5-7 dnů, v případě komplikací nebo chronického průběhu nemoci se průběh léčby může značně lišit a dosáhnout 6 měsíců.

    Podle pokynů by měl být ACC užíván po jídle. Šumivé tablety (ACC 100, ACC 200, ACC Long) nebo pytel (ACC horký nápoj nebo ACC prášek pro roztok pro orální podání, baby ACC) rozpuštěný ve 100 ml tekutiny (čaj, džus, voda).

    Vedlejší účinky

    Použití přípravku ACC může vyvolat rozvoj těchto nežádoucích účinků:

    - Gastrointestinální trakt: průjem, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, stomatitida;

    - CNS: tinnitus, bolesti hlavy;

    - Srdce a cévy: arytmie, zvýšený krevní tlak.

    Kontraindikace

    Kontraindikace pro použití ACC jsou:

    - přecitlivělost na komponenty ACC;

    - krvácení z plic;

    - hepatitida a selhání ledvin (u dětí).

    Těhotenství a kojení

    Jmenování ACC během těhotenství a kojení dítěte je možné pouze podle výpovědi lékaře.

    Další informace

    S opatrností je třeba použít ACC pro žaludeční vřed a dvanáctníkový vřed.

    Je třeba věnovat pozornost přípravě roztoku ACC pro pacienty s bronchiálním astmatem, protože částice léčiva inhalované vzduchem mohou způsobit bronchiální spazmus.

    Pro účinnější mukolytický účinek (zkapalnění a odstranění sputa), spolu s užíváním léku by mělo pít dostatek tekutin.

    Novorozenci ACC jsou předepisováni ve výjimečných případech, jak je předepsáno lékařem.

    ACC 200 se nedoporučuje jmenovat děti do 2 let.

    ACC Long se nedoporučuje pro děti do 14 let.

    Podmínky skladování

    Lék musí být uchováván mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 30 stupňů. Hotový roztok by měl být uchováván v chladničce déle než 12 dnů.

    ACC: ceny v internetových lékárnách

    ACP 100 mg N20 prášek d / příprava p-rad / vnitřní použití Orange Sandoz D.D.

    ACP 200 mg N20 prášek pro přípravu p-ra pro orální podání Sandoz D.D.

    ACP 600mg N6 granule d / příprava p-rad / požití Sandoz D.D.

    ACC granule 100 mg oranžová 20 ks.

    Azz pór d / prep. r-ra d / ext. 200mg recepce číslo 20 (oranžová)

    Azz pór d / prep. r-ra d / ext. příjem (oranžová) 100mg №20

    Připraví se granule 200 mg 20 sáčků

    ACC prášek 600 mg 3 g 6 ks.

    Azz pór d / prep. r-ra d / ext. cca. 600mg (pytel) 3g №6

    Vzniká granule 100 mg 20 sáčků

    ACC granulát d / prigot. r-ra 200mg №20 (oranžová)

    Granule pro přípravu horkého nápoje 600 mg 6 sáčků

    ACC granulát d / prigot. 600mg №6

    Karta ACP 100 100mg N20. šumivý Sandoz D.D.

    ACP 200 mg N20 prášek pro přípravu p-ra pro perorální podání Honey-Lemon Sandoz D.D.

    ACC LONG 600mg N20 tab. šumivý Sandoz D.D.

    ACC prášek 200 mg 3 g 20 ks.

    ACC granulát d / prigot. r-ra 200mg číslo 20 (med + citron)

    Naplňuje 200 mg granulátu 20 pro nápoj med / citron

    ACC 20mg / ml 100ml sirup

    Karta ACP 200 200mg N20. šumivý Sandoz D.D.

    ACC sirup 20 mg / ml 100 ml

    Karta Atsts 100. špice 100 mg n20

    ACC tablety šumivé 100 mg 20 ks.

    Sirup sirupu 20 mg / ml 100 ml n1

    Sirup 20 mg / ml 100 ml

    ACC tablety šumivé 200 mg 20 ks.

    Acz tablety šumivé 100 mg n20

    ACC sirup 20mg / ml fl 200ml

    ACC sirup 20mg / ml fl 100ml

    ACC LONG 600mg N10 tab. šumivé

    ACC 100 TB špice. 100mg №20

    Přípravky obsahují šumivé tablety 200 mg 20 ks

    ACC ACTIVE 600 mg N10 prášek pro perorální podání

    ACC 20mg / ml 200ml sirup

    ACC 200 TB hrot. 200mg №20

    Azz dlouhá karta. špice 600 mg n10

    Aktivní 600 mg prášek pro perorální podání 10 sáčků

    Dlouhé tablety Atsts šumivé 600 mg 10 ks

    ACC Dlouhé šumivé tablety 600 mg 20 ks.

    Acz dlouhé šumivé tablety 600 mg n20

    Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

    Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

    Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobné, že budou obézní.

    Hmotnost lidského mozku je asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku.

    Zubní kaz je nejběžnějším infekčním onemocněním na světě, s nímž nemůže konkurovat ani chřipka.

    Během kýchání naše tělo zcela přestane fungovat. Dokonce i srdce se zastaví.

    První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a byl určen k léčbě ženské hysterie.

    Lék proti kašli "Terpinkod" je jedním z nejprodávanějších prodejců, a to nejen díky svým léčivým vlastnostem.

    Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

    Během operace tráví náš mozek množství energie rovnající se 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

    Vědci z University of Oxford provedli sérii studií, v nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být škodlivé pro lidský mozek, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Proto vědci doporučují nevylučovat ryby a maso z jejich stravy.

    I když mužské srdce neporazí, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

    Američtí vědci provedli experimenty na myších a dospěli k závěru, že šťáva melounu zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Jedna skupina myší pila prostou vodu a druhá melounová šťáva. V důsledku toho byly cévy druhé skupiny prosté cholesterolových plaků.

    Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovná s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

    Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o svém krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

    Abychom mohli říci i nejkratší a nejjednodušší slova, použijeme 72 svalů.

    Ve snaze rychle vyléčit dítě a zmírnit jeho stav mnozí rodiče zapomínají na zdravý rozum a jsou v pokušení vyzkoušet si lidové metody.

    http://www.neboleem.net/acc.php

    ACP 200 (prášek): návod k použití

    Forma dávkování

    Prášek pro přípravu perorálního roztoku 200 mg

    Složení

    1 sáček obsahuje 3 g prášku

    účinná látka: acetylcystein 200 mg

    pomocné látky: sacharóza, kyselina askorbová, sacharin, pomerančová příchuť 1: 1000 Sotteri 289 **

    (** - Esence pomerančové příchutě 11,1%, anhydrid dextrózy 82,7%, laktóza 6,2%)

    Popis

    Bílý až nažloutlý prášek s částečnou aglomerací částic s vůní pomeranče.

    Rekonstituovaný roztok je bezbarvý, průhledný nebo slabě opaleskující.

    Farmakoterapeutická skupina

    Léčiva pro léčbu onemocnění dýchacího ústrojí. Přípravky k odstranění příznaků nachlazení a kašle. Vykašlávací léky. Mukolytika. Acetylcystein

    ATC kód R05 CB01

    Farmakologické vlastnosti

    Po požití se acetylcystein rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu (GIT) a metabolizuje se v játrech na cystein, farmakologicky aktivní metabolit, stejně jako na diacetylcystein, cystin a různé disulfidy.

    Vzhledem k vysokému účinku „prvního průchodu“ játry je biologická dostupnost acetylcysteinu velmi nízká (přibližně 10%).

    U lidí jsou maximální plazmatické koncentrace dosaženy po 1-3 hodinách Maximální plazmatická koncentrace metabolitu cysteinu je přibližně 2 µmol / L. Vazba acetylcysteinu na plazmatické proteiny je přibližně 50%.

    Acetylcystein je vylučován ledvinami téměř výhradně jako neaktivní metabolity (anorganické sulfáty, diacetylcystein).

    Plazmatický poločas v plazmě je přibližně 1 hodina a je určen hlavně biotransformací jater. Proto abnormální jaterní funkce vede k prodloužení poločasu eliminace plazmy až na 8 hodin.

    Acetylcystein je derivát aminokyseliny cysteinu. Acetylcystein má sekretolytický a sekretomotorický účinek v dýchacích cestách. Rozkládá disulfidové vazby mezi mukopolysacharidovými řetězci a má depolymerizační účinek na řetězce DNA (s hnisavým sputem). Tyto mechanismy snižují viskozitu sputa.

    Alternativní mechanismus acetylcysteinu je založen na schopnosti jeho reaktivní sulfhydrylové skupiny vázat chemické radikály a tím je neutralizovat.

    Acetylcystein zlepšuje syntézu glutathionu, což je důležité pro detoxifikaci toxických látek. To vysvětluje jeho antidotum pro otravu paracetamolem.

    Při jeho profylaktickém použití má ochranný účinek na četnost a závažnost exacerbací bakteriálních infekcí, která byla prokázána u pacientů s chronickou bronchitidou a cystickou fibrózou.

    Indikace pro použití

    - sekretoliticheskaya terapie při akutních a chronických onemocněních průdušek a plic, doprovázená porušením tvorby a vylučování sputa.

    Dávkování a podávání

    ATsTs® 200 přijímá po jídle pouze ve formě připraveného roztoku.

    Dospělí a mládež ve věku 14 let a starší

    1 pytel prášku 2-3 krát denně (odpovídá 400-600 mg acetylcysteinu denně).

    Děti a mládež od 6 do 14 let

    1 pytel prášku 2x denně (odpovídá 400 mg acetylcysteinu denně).

    Délka léčby závisí na typu a závažnosti onemocnění a musí být určena ošetřujícím lékařem.

    Prášek se rozpustí ve sklenici vařené vody a vezme se po jídle.

    Jiné formy ACC jsou doporučeny pro děti do 6 let: ACC® junior, prášek pro perorální roztok, 20 mg / ml, ACC®100, šumivé tablety, 100 mg, ACC® 200, šumivé tablety, 200 mg.

    Vedlejší účinky

    Kontraindikace

    - přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva

    - peptický vřed a duodenální vřed v akutním stadiu

    - hemoptýzu, plicní krvácení

    - bronchiální astma v akutním stadiu

    - děti do 6 let

    - intolerance fruktózy, galaktóza, nedostatek sacharin-isomaltosy, laktóza, syndrom glukózo-galaktózové malabsorpce

    S opatrností: křečové žíly jícnu, bronchiální astma, onemocnění nadledvinek, selhání jater a / nebo ledvin, arteriální hypertenze.

    Lékové interakce

    Současné použití acetylcysteinu a antitusik může způsobit nebezpečnou stagnaci sekrecí v důsledku snížení reflexu kašle. Z tohoto důvodu by tato možnost kombinované terapie měla být založena na zvláště přesné diagnóze.

    Pro dosažení nejlepšího terapeutického účinku by měla být perorální antibiotika (peniciliny, tetracykliny a aminoglykosidy) podávána odděleně, s dvouhodinovým časovým intervalem. To neplatí pro cefixime a loracarbef.

    Použití aktivního uhlí ve vysokých dávkách může oslabit účinek acetylcysteinu.

    Současné použití nitroglycerinu a acetylcysteinu by mělo být prováděno pod dohledem lékaře, protože je možné zvýšit vazodilatační účinek a inhibiční účinek na agregaci krevních destiček.

    Acetylcystein může ovlivnit kolorimetrickou kvantitativní analýzu stanovení salicylátů.

    Acetylcystein může ovlivnit výsledky analýzy ketolátek při analýze moči.

    Zvláštní pokyny

    V případě změn na kůži a sliznicích by měl pacient okamžitě přestat užívat acetylcystein a vyhledat lékaře.

    Pacienti s bronchiálním astmatem a obstrukční bronchitidou ACC® 200 je třeba podávat s opatrností při systematické kontrole průduchu průdušek v důsledku rizika vzniku bronchospasmu.

    Použití léku ACC® 200 může vést k ředění sputa v průduškách a určitému zvýšení jeho objemu. V případě nedostatečného reflexu kašle se aplikuje posturální drenáž nebo aspirace.

    Pacienti s intolerancí histaminu by měli krátce absolvovat ACCS® 200, kvůli účinku na metabolismus histaminu, možnému výskytu příznaků intolerance (například bolest hlavy, rýma, svědění).

    1 sáček obsahuje 2,7 g sacharózy. To je třeba vzít v úvahu při jmenování léku ACC® 200 pacientů s diabetem.

    Těhotenství a kojení

    Užívání léku ACC® 200 během těhotenství a kojení je možné v případech, kdy zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod a dítě.

    Charakteristiky účinku léku na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné stroje

    Předávkování

    Příznaky: nevolnost, zvracení, průjem, u dětí existuje riziko hypersekrece.

    http://tab.103.kz/atsts-200-poroshok-instruktsiya/

    Více Článků O Křečových Žil

    • Teplota u dospělého neprochází
      Lékaři
      Co snížit teplotu u dospěléhoZvýšení tělesné teploty nebo hypertermie je obranná reakce imunitního systému na změny, ke kterým dochází v lidském těle. Již v 19. století byli lékaři naprosto přesvědčeni, že vzhledem ke zvýšení tělesné teploty se pacient rychleji zotavuje a snižuje riziko komplikací.

    Pokud přijdete do lékárny a požádáte je, aby prodali hemoroidy masti, lékárník vám okamžitě nabídne alespoň pět, nebo dokonce tucet jmen pro všechny, jak se říká, chuť a peněženku. Pro drogy, které jsme říkali hemoroidy masti, existuje mnoho, a téměř všechny z nich v lékárnách se prodávají bez lékařského předpisu.